Fajter

Svet

Северна Кореја обавила успешан тест - ракете спремне да погоде циљ, а он се зове САД

Autor: Фајтер / reuters.com / од 22.05.2017.

Званичници Северне Кореје изјавили су данас да је успешно обављен тест балистичких ракета средњег домета, те да оружје пролази све техничке прегледе и способно је за масовну производњу.

Северна Кореја испалила је ракету у воде близу источне обале, што је већ други тест ове недеље.

Овај потез распршио је наде Јужне Кореје да ће се ситуација на полуострву решити мирним путем. 

Тетсирању ракете "Pukguksong-2" присуствовао је и лидер Северне Кореје Ким Џонг Ун. Он је рекао да ракета испуњава све потребне техничке спецификације да би била пуштена у масовну производњу. Ова врста наоружања би требало да постане стандардно наоружање војске Северне Кореје. 

Пјонгјанг је одбио да се повинује захтевима и молбама држава-савезника, у овом случају само Кине, да "заузда" развој свог нуклеарног оружја, из једног јединог разлога. Потребно им је за одбрану од САД, тврде севернокорејски званичници. 

Савет Уједињених нација требало би да се састане иза затворених врата како би размотрили потезе након нове ракетне пробе Пјонгјанга. Састанак ће бити одржан на инсистирање САД, Јужне Кореје и Јапана. 

"Тврдимо са поносом да је "Pukguksong-2" веома јако стратешко наоружање", рекао је Ким Џонг Ун, а пренели су севернокорејски медији. 

"Посматрајући слике које је ракета слала у релном времену са прикачене камере, Врховни вођа Ким Џонг Ун рекао је да је невероватан осећај посматрати Земљу из ракете коју смо ми лансирали", цитирали су Уна тамошњеи медији. 

"Pukguksong-2" ракета је летела око 500 километара и достигла брзину од 560 километара, саопштили су званичници Северне Кореје. 

Ова земља је започела рад на оружју које би могло да погоди циљеве у САД. Иако тврде да су такво оружје већ развили многи научници у то сумњају, сматрајући овакве тврдње преувеличаним. Према њиховим проценама Северна Кореја би до 2030. године могла да развије такву технологију.

Међутим, из ове земље стижу тврдње да је ракета која је тестирана прошле недеља способна да погоди Аљаску и Хаваје. 

Северна Кореја је за као свој циљ поставила САД, након што је утврдила да ова земља има намеру да низврши копнену инвазију. Ове сумње нису без основа, имајући у виду да се у суседној Јужној Кореји налази 28.500 хиљада америчких војника, спремних да реагују на претњу која долази из Северне Кореје. 



SKINI APLIKACIJU


Komentari

Ostavi komentar

Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.





Povezane vesti