Fajter

Fudbal

Звезда наставила низ победа: Четири меча без примљеног гола пред реванш са Спартом!

Autor: Фајтер.рс / од 31.07.2017.

Фудбалери Црвене звезде победили су данас на Бањици екипу Рада са 2:0 у утакмици другог кола Супер лиге Србије.

Голове за Звезду постигли су Дамјан Ле Талек у 38. и Александар Пешић у 92. минуту.

Црвено-бели сада имају шест бодова, колико су сакупили и Партизан, Спартак и Војводина, док је Рад остао на једном боду освојеном у првом колу.

Звезда је имала потпуну контролу првом делу утакмице, док се Рад веома добро бранио, али су црвено-бели на одмор успели да оду с предношћу.

Имали су црвено-бели неколико солидних покушаја из даљине и после прекида у првом делу меча, али све до 38. минута нису стигли до гола.

Лука Аџић извео је корнер са леве стране, а највиши у скоку на другој стативи био је Ле Талек који је главом пребацио голмана Душана Маринковића и довео свој тим до предности.

Пре водећег гола Звезде, Рад је имао солидну прилику, али је шут Ненада Лукића завршио мало поред гола.

Утакмица се у другом полувремену наставила у спором ритму, а први до прилике стигли су играчи домаће екипе.

У 54. минуту Стефан Вицо добио је одличну лопту у празан простор, изашао је сам испред Милана Борјана, шутирао, али је голман Звезде успео да закачи његов ударац и проследи лопту до стативе, а потом и до корнера.

Управо после ударца из угла, лопта се одбила до Вулета Вујачића, који је снажно шутирао са ивице казненог простора, али погодио је само пречку.

Гости су постепено успоставили равнотежу, а у 66. минуту Пешић после једне дубинске лопте нашао се у доброј прилици, али ипак није успео да постигне гол ударцем са око 12 метара, пошто је лопта завршила поред гола.

У финишу утакмице Рад је имао иницијативу, али није успео озбиљније да угрози гол Борјана.

Уместо тога, Звезда је у последњим минутима меча стигла до још једног гола. Душан Андјелковић је центрирао, а Пешић је главом са пет метара послао лопту у мрежу.

Звезда у наредном колу дочекује Чукарички, док Рад на свом терену игра против Земуна.