Fajter

Fudbal

Храбра Звезда, борбена Звезда, БОЉА ЗВЕЗДА ПОКРАДЕНА ПРЕД 52 ХИЉАДЕ ДУША: Арсенал у финишу незаслужено однео три бода на пуној Маракани! (ВИДЕО)

Autor: Фајтер.рс / од 20.10.2017.

Црвено-бели су уз хук са трибина показали да ни један велики клуб као што је Арсенал не може да одради "лак посао". Ипак, уз судију који је био више него наклоњен лондонском великану у финишу меча, "Тобџије" су извојевале важна три бода.

Шта друго да се каже него - браво Звездо!

Фудбалери вицешампиона Србије угостили су Арсенал пред препуним трибинама стадиона "Рајко Митић" и одиграли 90 минута о којима ће се причати деценијама. Једино што је резултат разочарао 52 хиљаде присутних навијача, 0:1.

Оливије Жиру је на маестралан начин савладао Борјана у 85. минуту и ставио тачку на утакмицу у којој је лондонски клуб био доста, веровали или не, слабији ривал!

Црвено-бели су кренули оштро од самог старта, пресецали пасове уз аут линију, на средини... Бекови су радили феноменалан посао преносећи лопту на супарничку половину... На крају, све је било узалуд.

Боаћи, који се није претерано показао у овом дуелу, успео је да у првом полувремену затресе оквир гола, када је погодио пречку после једног од многобројних центаршутева.

Срнић, Канга и Радоњић су се налазили у одличнним шансама, али је препрека био велики Петр Чех који је на сваки озбиљнији шут Звезде одговарао парадама.

После једног ваздушног дуела на око 70 метара од гола Родић је оборио Кокелана, а француски арбитар је након неколико секунди размишљања решио да Звездиног бека искључи са другим жутим картоном!

Од тог момента црвено-бели су очекивано стали и пробали да изборе реми и тај један бод који много значи, али се добија утисак да је та одлука главног судије преломила до тада утакмицу која је била под контролом домаћина.

На велику жалост, Арсенал је однео три бода, оставивши Звезду са четири освојена бода, колико има и Бате Борисов који је савладао Келн. Сада Белоруси и наш представник имају исти број бодова и изгледа да ће управо против њих Звезда тражити карту за пролаз у наредну рунду такмичења.